Hangi Netflix Dizisisin?

Önce cinsiyetini öğrenerek başlayalım!

Netflix’te birçok dizi var. Diyelim uygulamayı açtın ve karşına listeler çıktı. İlk hangisi ilgini çekerdi?

Farklı yapımlar elbette mevcut, senin de o günkü ruh halin önemli. Ama genel bir düşünelim, aşağıdaki dizilerden hangisini seçerdin sen olsan?

Şimdi de Türk yapımlarına bir göz atalım mı? Hangi Netflix dizisi ile kendini özdeşleştirirsin?

Macera, komedi, aşk, bilim kurgu gibi çok sayıda tür var biliyoruz ama bir düşündüğünde sen aşağıdaki dizilerden hangisini izlemeyi daha çok isterdin?

Peki ya usta işi desek? Gelmiş geçmiş en iyi diziler arasından senin tercihin hangisi?

Hangi Netflix Dizisisin?
Bilim Kurgu!

Gizler, sırlar, teknolojiler, çözülemeyen olaylar… Senin Netflix’teki tercihin daha çok bilim kurgu yapımları gibi duruyor. Bir olay ya da sırla başlayan ve zaman zaman ütopik bir mekanda geçen dizileri daha çok tercih ediyorsun. Bugünün ötesinde teknolojiler içeren yapımlar çok ilgini çekiyor gibi. Sense8, The Witcher, Seven Seconds, Kingdom gibi dizileri izlemeni öneriyoruz…
Komedi!

Gülmek ve eğlenmek isteyen biri var karşımızda. Netflix dizileri arasından kendine seçtiklerin genelde komedi türü yapımlar. Platforma girdiğinde günün stresinden kurtulmak ve biraz olsun kendini rahatlatmak için gülme garantili dizileri daha çok tercih ediyorsun. O zaman Never Have I Ever, Dead To Me, Friends From Collage, The Good Place, Great News gibi dizileri izlemeye ne dersin?
Aşk!

İşte tam bir duygu ve romantizm insanı var karşımızda. Netflix yapımları içerisinden kendini özdeşleştirdiğin ve seçtiğin yapımlar daha çok duygusal kurguları içerenlerden oluyor. Gençlik yapımları ve dramalar daha çok ilgini çekiyor gibi. Özellikle aile ve çiftlerin olduğu hikayeleri daha çok seviyorsun diyebiliriz. Outlander, My Secret Romance, You Me Her, Aşk 101, Love izlemen gereken diziler arasında…
Aksiyon!

Netflix’i açtığında senin aklına ilk gelen heyecan ve aksiyon dolu bir macera oluyor diyebiliriz. Platformun sunduğu dünya içerisinde tercihlerin genelde bitmek tükenmek bilmeyen bir heyecan estiren maceralar oluyor. Gerçek hayatlardan uyarlanmış ya da kurgu da olsa sen Netflix’teki aksiyon, gerilim ve gizemleri seviyorsun. Son dönemde öne çıkan Snowpiecer, Vikings, Barbarians, Titans, Colony tam senlik diziler gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.